X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Wypoczynek w siodle U KRAKOWIAKA

Zobacz szczegóły Ruskie Piaski 127
22-413 Nielisz
tel. 516 126 190

Gospodarstwo agroturystyczne położone jest we wsi Ruskie Piaski, w otoczeniu malowniczej doliny rzeki Wieprz i dopływu rzeki Łabuńki. Okolica ta należy geograficznie do Roztocza, stąd niepowtarzalna przyroda zachęcająca do wypoczynku, przyciąga turystów z całej Polski.
 
Gospodarstwo posiada stadninę koni. Wiodącą rasą są hucuły - konie rekreacyjne, spokojne i przyjazne człowiekowi.Pozostałe rasy to konie arabskie i małopolskie.Oferujemy naukę jazdy konnej, przejażdżki w terenie z instruktorem i w grupach zorganizowanych.
Dużą atrakcją są wycieczki bryczkami do pobliskiego Nielisza, gdzie znajduje się największy na Lubelszczyźnie sztuczny zbiornik wodny o powierzchni 950 hektarów. Pod względem obszaru to 11 sztuczny akwen w Polsce. W ciągu kilkunastu lat od powstania, "zamojskie morze" stało się prawdziwą ostoją ptactwa. Ocenia się, że w okresie migracji żeruje tu około 12 tys. ptaków, a stała populacja szacowana jest na 8 tysięcy. Są tu  skrzydlaci przedstawiciele 230 z 440 gatunków obecnych w naszym kraju., w tym 37 wpisanych do polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt.
 
Godne polecenia są wycieczki mające na celu zwiedzanie pobliskich zespołów podworskich. Najstarszy z nich znajduje się w Ujazdowie. Neorenesansowy murowany dwór, wybudowany w 1880 roku otacza 4 hektarowy park. Obecnie obiekt stanowi własność prywatną. Pałac w Ruskich Piaskach wzniesiony w 1906 roku, znajduje się w 13 hektarowym parku. Eklektyczny pałac stanowi siedzibę domu opieki społecznej. Na cały kompleks podworski składa się jeszcze zaplecze gospodarcze w tym stuletnia, czynna wciąż gorzelnia.Trzeci dwór, mieszczący szkołę podstawową, zachował się w Stawie Noakowskim.  Oprócz wymienionych są jeszcze dwa obiekty podworskie: w Nawozie i Złojcu.
 
Cała okolica jest istną skarbnicą tradycyjnej zabudowy drewnianej. Nie ma miejscowości, gdzie  wzrok nie przyciągałyby stylowe chatki o konstrukcji zrębowej, często rozbudowane o ozdobne werandy. Pełno tu także zabytkowych obiektów kultu religijnego typu figury, kaplice i krzyże przydrożne, w tym rzadkie, jak figura Św. Franciszka.
 
Wieczorem, po pełnym przygód i wrażeń dniu, odpocząć można przy ognisku lub grillu, wsłuchując się w odgłosy nocnych ptaków.
 
Zimą organizujemy kuligi po okolicznych lasach, na których można zabawić się przy ognisku.
 
Gospodarstwo współpracuje z zamojskim oddziałem Stowarzyszenia Szwadron Jazdy RP, co sprzyja rozpowszechnianiu wśród młodzieży podtrzymywanie tradycji kawalerii polskiej i poznawanie związanej z nią historii. Służą temu plenerowe imprezy przedstawiające wybrane fragmenty z dziejów RP.
 
Od 1kwietnia do 30 października dysponujemy trzydziestoma miejscami noclegowymi w pięciu domkach kampingowych składających się z salonu, dwóch sypialni i aneksu kuchennego wyposażonego w naczynia. Każdy z nich posiada węzeł kanalizacyjno-sanitarny (wc i kabinę prysznicową).
 
W gospodarstwie jest miejsce grillowe i plac zabaw dla dzieci.

Udogodnienia dla gości

  • grill
  • łazienka
  • miejsce na ognisko
  • aneks kuchenny
  • kuchnia ogólnodostępna
  • las
  • szlaki turystyczne
  • lodówka
  • czajnik