X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Zwierzyńczyk

woj. lubelskie
„Zwierzyńczyk” to kompleks nowo powstałego parku mieszczący się za szkołą w Zwierzyńcu.

„Zwierzyńczyk” to kompleks nowo powstałego parku mieszczący się za szkołą w Zwierzyńcu. Na modernizację parku miastu udało się pozyskać fundusze z Unii Europejskiej. Dzięki temu zarówno mieszkańcy jak i odwiedzający to miasto turyści mogą cieszyć się pięknem subtelnych i urokliwych alejek, biegnących pośród uregulowanych zbiorników wodnych.

Projekt \"Zwierzyńczyk\" znany jest pod oficjalną nazwą jako: \"Zabytkowy układ wodno-pałacowy w Zwierzyńcu wraz z zagospodarowaniem turystycznym\" współfinansuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa, w parku zamontowano monitoring (obecnie 16 kamer, 4 hot-Spoty) i oświetlenie, zaś aby inwestycja mogła cieszyć się mianem atrakcji na miarę XXI wieku, w \"Zwierzyńczyku\" udostępniono darmowy, bezprzewodowy Internet oraz Infokiosk z dostępem do sieci.

Aby wiedzieć, ile turystów odwiedza park, projektanci wkomponowali też w jego architekturę 2 punkty pomiaru przepływu ludności.

Cała inwestycja pochłonęła ponad 2,5 miliona złotych, z czego miasto musiało dołożyć jedynie 30%. Efekty są porażające – piękno \"Zwierzyńczyka\" pobudza zmysły i cieszy ducha.